Twitch'te tasarımın önemi.

En basit haliyle, Twitch katmanları akış sunumunuzu iyileştirir ve kanalınızı benzersiz kılar. İki yayıncı aynı düzeyde yetenek ve ilgi çekici kişiliğe sahipse, izleyicilerin daha çekici görsel sunuma sahip olana akın etme olasılığı daha yüksektir.

Katmanlar, bir yayıncının profesyonel olduğunu ve kanalına ve topluluğuna bağlı olduğunu gösterir. Ayrıca daha akılda kalıcı ve keyifli bir izleme deneyimi sağlarlar.

Zamanla, bir takipçi sayısı geliştirirseniz, kişiselleştirilmiş bir katman, izleyicilerinize rahat bir şekilde tanıdık gelebilir ve onları geri getiren şeyin bir parçası olarak hizmet edebilir. Kişiliğinizin bir uzantısı olarak hareket eden o görünümü isteyeceklerdir.

Yayıncıların kalabalıktan sıyrılma ve kanallarının görsel sunumuna zaman ayırdıklarında fark edilme olasılıkları daha yüksektir.

Peki, doğru bir Twitch tasarım nasıl olmalı? Birçok yayıncı, oynadıkları oyunlara bağlı olarak katmanları değiştirmeyi tercih eder. Mevcut olan bu kadar geniş yer paylaşımı türleri koleksiyonuyla, oyun türünüz için doğru eşleşmeyi bulacağınız kesindir. Belirgin renk şemaları ve tasarım temalarına ek olarak, bir bindirmenin özelliklerine ve karmaşıklığına da bakmak isteyeceksiniz. Örneğin, MMORPG'ler, MOBA'lar vb. Gibi birçok tür, karmaşık kullanıcı arayüzlerine sahiptir; bu, önemli oyun içi bilgileri engellemeyen minimalist, göze çarpmayan bir kaplama paketi seçmek istediğiniz anlamına gelir. First-Person-Shooter ve Battle Royales gibi diğer daha basit kullanıcı arayüzleri için, üzerinde çalışabileceğiniz ve yaratıcı olabileceğiniz daha fazla yeriniz olacaktır.


Referanslar: *VisualByImpulse *TwitchReports *ResearchCenter


0 görüntüleme0 yorum